SİVİL MEMURLAR SENDİKASI OLARAK ÜLKEMİZDE MEYDANA GELEN YANGINLARLA İLGİLİ ÜZERİMİZE DÜŞEN HER TÜRLÜ SORUMLULUĞU VE GÖREVİ YERİNE GETİRMEYE HAZIRIZ

 Ülkemizin farklı bölgelerinde son 9 günde 200’e yakın orman yangını meydana gelmiştir. Çok sayıda orman yangını kontrol altına alınırken ne yazık ki farklı bölgeler de halen devam eden orman yangınlarımız mevcuttur.  

          Yangınlarımız sonucu, 9 vatandaşımız hayatını kaybederken on binlerce hektarlık orman alanlarımız içinde yaşayan onlarca orman canlısı ile beraber yanmıştır. Yangınlarımız esnasında ülkemizin, milli birlik ve yardımlaşma duygusu bizleri ayakta tutmuştur.

Evlerinden şişelerle su taşıyan, hayvanları korumak için kendini ateşlerin içine atan halkımız ve hatta Marmaris yangınıyla mücadele edenlere, motosikletiyle su taşıyan 25 yaşında alevler içinde kalarak hayatını kaybeden Şahin AKDEMİR kardeşimiz acı olarak yüreğimize kazınmıştır.

          Bizler Sivil Memurlar Sendikası olarak; böylesi zor günlerde, devletimiz ve milletimizle birlik ve beraberlik içerisinde yeşil vatanımızın eski haline dönüştürülebilmesi ve oluşan yaraların sarılabilmesi için üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazırız.  

          Yangın felaketinin en kısa zamanda son bulmasını ve iyileştirme çalışmalarının da hızlı bir şekilde başlamasını ümit ediyoruz. İyileştirme çalışmalarının başlamasıyla SİME-SEN, T.C. Tarım Orman Bakanlığı ile birlikte gerçekleşecek ağaçlandırma sürecinde görev alacak, yaralarımızı birlikte saracak ve geleceğimiz için verilecek mücadeleyi birlikte sırtlanacağız.

          Meydana gelen yangınlar esnasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, etkilenen tüm illerimize ve mağdur olanlara geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yangınları söndürmek için canla başla çalışan kahramanlarımıza ve vatandaşlarımıza minnetlerimi sunuyoruz.

Genel Merkez Yönetim Kurulumuz adına; milli servetimiz olan ormanlarımıza gerçekleştirilen bu saldırıların faili olan PKK terör örgütü ve aparatlarını kınıyor, en kısa sürede ve en ağır şekilde cezalandırılmalarını diliyoruz.

 

SİVİL MEMURLAR SENDİKASI

GENEL BAŞKANI

SERDAR DURSUN

Sosyal Medyada Paylaş