SOSYAL KONUT PROJESİNDEN DEVLET MEMURLARI DA MUTLAKA YARARLANMALIDIR !!!

SOSYAL KONUT PROJESİNDEN DEVLET MEMURLARI DA MUTLAKA YARARLANMALIDIR !!!


Hükümetimiz, dar gelirli vatandaşlarımızın konut ihtiyaçlarını karşılamak üzere TOKİ işbirliği ile “sosyal konut” projeleri başlatacağını açıklamıştır.

Konut sorunu tüm kesimlerin sorunudur. Ülkemizdeki konut ve kira fiyatlarındaki beklenmeyen yükseliş  diğer kesimlerde olduğu gibi devlet memurlarını da aşırı derecede zora  sokmuştur.

Tüm devlet  memurlarının son bir yılda düştüğü ekonomik darboğazdan çıkabilme adına bir nebze de olsa barınma/ikame sorunun çözümü maksadıyla; 81 ilde yapılması planlanan sosyal konut (ucuz konut) projesine devlet memurları da mutlaka dahil edilmelidir.

Devlet memurların da “sosyal konut” projelerine dâhil edilmesi yaşam maliyetlerinin yüksek olduğu bu dönemde son derece gerekli ve yararlı bir uygulama olacaktır.

Bu nedenle;  hükümetimizden devlet memurlarının da “sosyal konut” projelerinden faydalanmasını sağlayacak bir karar almasını beklemekteyiz. 

Böylelikle;  ülkemizin  her noktasında görev yapan memurlarımızın konut ve dolayısıyla kira sorununa bir nebze de olsa çözüm bulunabilecektir.

Konu yakınen takibimizde olup gelişmeler bilahare bildirilecektir. 

Kamuoyunu/camiamıza saygıyla duyurulur.

Sivil Memurlar Sendikası

adına Genel Başkan

Kenan Haluk BAYTEMİR

Sosyal Medyada Paylaş