TİYATRO SONA ERDİ!!!

2022/2023 yıllarını kapsayan 6’ıncı Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde sona gelinmiştir. Buna göre üzerinde uzlaşılan zam oranları ortadadır. Yüzde 21 algısıyla girişilen tiyatro sahnesi üçte birine boyun bükülmek suretiyle kapatılmıştır. Seyyanen zam, vergi dilimi, 3600 ek gösterge, sözleşmeliye kadro hayalleri de suya düşmüştür.


Önümüzdeki tablo bize konfederasyonun memura sırt döndüğünü ve enflasyon karşısında memuru yalnız bıraktığını göstermektedir. Üstelik anlaşma masasından bize göre hezimetle kalkan yetkili ama etkisiz konfederasyonun “beklentilerimiz karşılanmıştır” minvalindeki açıklamaları da memura ne kadar uzak olunduğunun göstergesidir. Ortada ya büyük bir becerisizlik ya da büyük bir oyun olduğu gün gibi ortadadır.


Bu ortamda bütün meslektaşlarımızı; her türlü siyasi yakınlıktan uzak, hiçbir oluşumun arka bahçesi olmayan, yegâne gayesi memurun hak mücadelesini yakışır şekilde yürütmek olan Türkiye’nin en büyük bağımsız sendikası SİMESEN çatısı altında buluşmaya davet ediyoruz. 


 SİME-SEN YÖNETİM KURULU

Sosyal Medyada Paylaş