TÜİK verileri bizleri yine şaşırtmadı.

BAYTEMİR; TÜİK verileri bizleri yine şaşırtmadı.

Sivil Memurlar Sendikası Genel Başkanımız Kenan Haluk BAYTEMİR açıklanan enflasyon oranlarını sürpriz olmadığını açıkladı.

BAYTEMİR; TÜİK'in nisan ayı enflasyon oranlarını aylık bazda yüzde 3,18, yıllık bazda yüzde 69,80 olarak açıklamasının ardından gözler kamu çalışanları ve emeklilerinin alacağı  zammına çevrildi. Nisan verisiyle birlikte 4 aylık zam oranı kesinleşmiş oldu. 

TÜİK'in nisan ayı enflasyon oranlarını aylık bazda yüzde 3,18 yıllık bazda yüzde 69,80 olarak açıklandığını dile getirdi. Mevcut sistem ile Kamu çalışanları ve emeklileri enflasyonu geriden takip edip alacakları eline ulaşmadan açıklanan oranlardan daha fazla ücretlerinde azalış oluşuyor. 

Maliye Bakanımız sayın ŞİMŞEK enflasyonla mücadele edilirken kamuda bulunan eksik kadroların emekli olan kişi kadar kurumlara kadro verileceğini açıkladı fakat 15 Temmuz olayları sonrasında kamu da oluşan personel açığı nedeni ile görev hayatı boyunca devletin memuru olarak görev yapan ve hiçbir oluşum içinde ismi geçmeyen kişiler üzerinde oluşan iş yoğunluğunun görmezden gelinerek amirler tarafından her gün artan peryotla uygulanan mobing enflasyonunun azalması içinde bir an önce harekete geçmeli % 35 destekleme oranı ile çalışan kurumlara personel alım yetkisi verilmelidir. 

 Geçim sıkıntısı ve banka borçlarını ödeyebilmek için emekli olmak zorunda kalan kamu çalışanları için kök maaşa artış bir an önce yapılmalı ve ek işler yapmak zorunda kalan meslek büyüklerimizin hayalindeki emeklilik yaşamına kavuşmalıdırlar.


Kenan Haluk BAYTEMİR

Sivil Memurlar Sendikası

Genel Başkanı


Sosyal Medyada Paylaş