29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

CUMHURİYET HALKIN HAKKINA SAHİP ÇIKMASININ MÜCADELESİDİR.


TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ MİSAKİ MİLLİ SINIRLAR İÇİNDE BULUNAN ÜLKENİN SAHİBİDİR. BU İTİBARLA CUMHURİYETİN ÜLKE UNSURUNUN OLUŞTURAN TOPRAKLAR KUTSALDIR VE BUNLARDAN HİÇ BİR FEDAKARLIK YAPILAMAZ. CUMHURİYET HALKIN HAKKINA SAHİP ÇIKMASININ MÜCADELESİDİR. 29 EKİM 1923 SADECE BİR TARİH DEĞİL, BİR ULUSUN YAŞAYAN EN CANLI HAFIZASIDIR. MONDROS ATEŞKES ANLAŞMASI İLE İŞGAL EDİLMEYE ÇALIŞILAN, YOK SAYILAN BİR ÜLKENİN ŞARTLAR NE KADAR ZOR OLURSA OLSUN BAĞIMSIZ OLMA ARZUSUNUN ÖNÜNDE HİÇ BİR GÜCÜN DURAMAYACAĞININ EN GÜZEL ÖRNEĞİDİR ŞANLI TARİHİMİZDE.


“BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR.” DİYEN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ÖNDERLİĞİNDE BİR ULUSUN AYAĞA KALKMA VE DİRİLİŞ HAREKETİNİN MÜHRÜDÜR CUMHURİYETİN İLANI. BU TARİH ZORBA EMPERYALİST DEVLETLERİN BÜTÜN PLANLARI VE AKILALMAZ GÜÇLERİNİN KARŞISINDA YÜREĞİ İLE KARŞI ÇIKAN BİR ULUSUN ÖZĞÜRLÜĞÜNE OLAN TUTKUSU VE İNANCINI GÖSTEREN BİR HATIRADIR.


MONDROS ATEŞKES ANLAŞMASININ TARİHİ 30 EKİM 1923’DÜR TESLİM ALINMAYA GELİNEN TARİHTEN 5 SENE SONRASI GÜNLER BİR GÜN ÖNCEYE ALINIR 29 EKİM 1923 BİR ÜLKENİN KADERİNİ YİNE KENDİ İRADESİ, AZMİ VE ÇABASININ BELİRLEYECEĞİNİN TARİHİDİR AYNI ZAMANDA, EVLERİNİ, YURTLARINI, EŞLERİNİ, COÇUKLARINI, ANNE, BABALARINI EN ÖNEMLİSİ YAŞAM HAKLARINI YANİ HAYATLARINI BİZLERİN ŞU AN YAŞADIĞI HÜR TOPLUM İÇİN FEDA EDEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN KURUCUSU BAŞTA GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI OLMAK ÜZERE ŞEHİTLERİMİZİN VE GAZİLERİMİZİN CAN SİPERANE VATAN SAVUNMALARI ASLA UNUTULMAYACAKTIR. RUHLARI ŞAD OLSUN


VATAN TOPRAKLARI ÜZERİNDE DOĞAN HER YENİ NESİLİN BUNDAN HABERDAR OLMASI, ÖDENEN BEDELERİN BÜYÜKLÜĞÜNDEN BİLGİ SAHİBİ OLMALARI SAĞLANACAKTIR. BU VATAN UĞRUNA CANINI FEDA EDEN AZİZ ŞEHİTLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET, KAHRAMAN GAZİLERİMİZEDE MİNNET VE ŞÜKRAN DUYGULARIMIZI SUNUYORUZ.


KUTSAL VATANA AİT HER KARIŞ TOPRAĞIN MUKADDESATI KAN İLE ÖDENMİŞ BEDELİNE İTİBARLA MUHAFAZA EDİLECEKTİR.


29 EKİM 1923 TE CUMHURİYETİN İLAN EDİLMESİYLE DOĞAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ DAHA SONRASINDADA BAĞIMZILIĞI YOK ETMEYİ AMAÇLAYAN 16 MAYIS 1926 ( AĞRI İSYANI ) 07 AĞUSTOS 1938 ( SEYİT RIZA İSYANI ) 15 TEMMUZ 2016 ( T.C. DEVLETİNE KARŞI FETO / PYD KALKIŞMASI ) 2017 ( ARAP BAHARININ TÜRKİYEDEKİ HEDEFLERİ ) ŞEKLİNDE DEVAM ETMİŞTİR VE GÖRÜNENDE EDECEKTİR. TSK MENSUBU, EGM MENSUBU VE TBMM DEVLET MEMURLARI OLARAK VATANA KARŞI HER TEHDİDİN KARŞISINDA OLUNMUŞTUR OLUNMAYADA DEVAM EDİLECEKTİR.


CUMHURİYETİMİZİ BİZLERE HAYATLARINI VUCUT UZUVLARINI KAYIP EDEREK HEDİYE EDENLERİN HAKLARINI ÖDEYE BİLMEMİZİN TEK YOLU BİZE VERİLENİ EN İYİ ŞEKİLDE MUHAFAZA EDEBİLMEKTİR. MİNNETTARIZ DUACINIZIZ TAKİPCİNİZİZ


CUMHURİYETİMİZ VAR OLSUN VARLIĞIMIZ VATANA FEDA OLSUN


CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN


SİVİL MEMURLAR SENDİKASI AİLESİ ( SİME-SEN )

Sosyal Medyada Paylaş