Mücadelemizin 101. Yılı !

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesini Samsun’dan başlattığı günün üzerinden tam 101 yıl geçti. 19 Mayıs; yokluklar içindeki bir millete bağımsızlık için azim, kararlılık ve kurtuluş inancı aşılandığı gündür. Bundan dolayı geleceğin teminatı olan gençlere böyle bir günün armağan edilmesinin anlamı büyüktür.


Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” diyerek 19 Mayıs 1919’da bunca zorluk ve imkânsızlıklar içinde bağımsızlık uğruna tüm varlığından vazgeçme iradesini ortaya koymuştur. Bu irade ve mücadelenin 101. yılında egemenliğimiz, bağımsızlığımız, milli birlik ve beraberliğimiz için her alanda ilk günkü azimle çalışmaya devam ediyoruz.


Sime-Sen olarak vatanımıza, bayrağımıza, dilimize sahip çıkmanın, demokrasimizi koruma ve ülkemizin geleceğini umutla inşa etmenin hepimizin en önemli görevi olduğuna inanıyoruz. Bu hedefe ulaşmak için 19 Mayıs 1919 ruhunu gençlerimizin yüreğinde hissetmesini ve bu gururu yaşamasını sağlamak çok önemlidir. Hiç şüphesiz gelecekte ülkeyi yönetecek olan gençlerimiz inanç ve mücadele kararlılığı ile Türkiye Cumhuriyeti’ni en ileriye taşıyacaklardır.


Başta geleceğimiz gençlerimiz olmak üzere Aziz Türk milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlarken, bizlere bu günleri hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. 


 Sime-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu


Sosyal Medyada Paylaş