Bir ANNE tüm dünyayı değiştirebilir!

Evladını her zaman olduğu gibi kabul eden, tüm hata ve kusurlarına rağmen onu asla sevmekten bıkmayan, yorulmayan, evladını göremese de sağlığına şükreden, evladı olmasa bile her canlıyı bağrına basıp sevgisini veren, değer bilen, sevgiyi kendine bir yük olarak görmeyen, her daim koruyup kollayan, evladını kaybetmiş bile olsa hala onu her an her yerde yaşatan evladının mezarını cennet bahçesine çeviren kişidir ANNE.


               Bugün  Anneler Günü...


                Belki şimdiye kadar kutladığımız birçok anneler gününden biraz daha farklı bir Anneler Günü yaşayacağız.Annelerimizin evlerini ya da mezarlarını ziyaret edemeyeceğimiz, hayatta olan annelerimizin ellerini öpüp sıcak bir kucaklaşma yaşayamayacağımız onlarla doya doya vakit geçiremeyeceğimiz bir Anneler Günü olacak bu yıl. Ama bu saydığımız her şeyi yapmayı bir süre sonra fazlasıyla sağlık içinde yaşayabileceğimiz günlere erteledik sadece...


                ANNE kelimesinin herkes için anlamı kelimelere sığmaz. Anne yardıma koşan, anne dert ortağı, anne sırdaş, anne gizli banka, anne dünyanın en iyi aşçısı, anne zor anlarda imdada yetişen, anne akıl hocası, anne yol gösteren, canın yandığında senden çok canı yanıp gözyaşı döken, yeri geldiğinde tüm dünyaya kafa tutabilen kişi ANNE.


                Bir anne için evlat onun hayata açılan penceresidir. Anne olmak sadece bir bebeği dünyaya getirmek değildir elbette, dünyaya bir evlat getirmeden de bir canlıyı seven koruyan kollayan ya da bir çocuğu değil yüzlercesine sevgi ve emek göstererek onları bağrına basan her kadın bir annedir.


                Sosyal olarak birbirimizden uzak kalmak zorunda olduğumuz hayatın koşturmasından uzak kalıp duygulara ağırlık verdiğimiz bu günlerde annelerimize olan sevgi ve minnettarlığımızı daha çok vurgulamalı, yanlarında olamasak da onlara duyduğumuz sevginin her daim var olduğunu hissettirmeliyiz.


                 Başta Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanımı rahmet ve minnetle anarak, öncelikle vatanı için gözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerimizin ve gazilerimizin annelerinin ve tüm annelerimizin, sevgisi anne gibi koşulsuz ve sonsuz olan tüm kadınların ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN.


 


Kadınlar Komisyonu Başkanlığı


Sosyal Medyada Paylaş