30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun…

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun…
MİLLETİMİZİN VE ORDUMUZUN
30  AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN…

VATAN-BAYRAK UĞRUNA TOPRAĞA DÜŞEN ŞEHİTLERİMİZİ MİNNETLE/ŞÜKRANLA ANIYORUZ.

30  AĞUSTOS ZAFER RUHU,  15 TEMMUZ BİRLİK RUHU İLE YENİDEN VAR OLMUŞTUR
PEYGAMBER OCAĞI ORDUMUZUN HAİNLERDEN TEMİZLENMESİ, ORDU MİLLET GELENEĞİNİ YENİDEN GÜÇLENDİRMİŞTİR.

SİVİL MEMUR, HEM ZAFER MEYDANLARINDA, HEM DEMOKRASİ MEYDANLARINDA MİLLETİNİN - ORDUSUNUN YANINDADIR…

UNUTULMAMALIDIR; TARİHİNİ VE TARİHİNDEN GÜÇ  ALMAYI UNUTAN MİLLETLER  YOK OLMAYA MAHKUMDUR.

Tarih sahnesinde var olduğu günden beri bağımsızlık iradesi ile tüm dünyaya örnek olmuş, mazisi kahramanlıklarla dolu Yüce Türk Milletinin ve  onun kahraman ordusunun, vatanı işgale yeltenen düşmana karşı tüm imkansızlıklara rağmen  Başkomutan Gazi Mustafa  Kemal ATATÜRK  önderliğinde kazandığı Büyük  Zafer’in,  94. yıldönümünü kutlamanın büyük  onuru  ve  gururunu yaşıyoruz.
94 yıl önce ATATÜRK’ün liderlik ve komutanlık dehası altında, ordu-millet bütünlüğü içinde kazanılan bu zafer,  Türkiye  Cumhuriyeti’nin sarsılmaz temellerini oluşturmuştur.
O günlerde vatanımızı bölmek parçalamak isteyenlere karşı tüm yokluklarla kazanılan 30 Ağustos  Zaferi’nin ruhu, bugün  15  Temmuz hain darbe girişimi sonrasında yaşanan birlik  beraberlik ruhu ile yeniden var olmuştur.
Peygamber Ocağı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin darbe aşığı hainlerden temizlendiği bugünlerde demokrasiye, özgürlüğe ve bağımsızlığımıza olan düşkünlüğümüzü bu millet yeniden destanlar yazarak tıpkı  Zafer ruhunda olduğu gibi  dünyaya bir kez daha kanıtlamıştır.
30  Ağustos’ta kazanılan zafer sadece Türk ulusunun değil, tüm mazlum milletlerin özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onurlu yaşama dönük kararlılığına yönelişinin adıdır.
Bugüne yansıması  olan  15  Temmuz birlik ve beraberlik ruhu da  Türk milletinin onuru ve bağımsızlığı adına nasıl tek yürek – tek bilek olduğunun dünyaya ve hainlik peşinde olanlara ispatıdır.
Sivil memurlar ve onların temsilcisi  SİME-SEN olarak  30  Ağustos zafer ruhumuzu her zaman onurla  gururla taşıdık, taşıyoruz.
Darbe girişiminin ilk gününden itibaren demokratik mücadelemizi, bağımsızlık ve  onur mücadelemizi bir kez daha meydanlara taşıdık, dik durduk, parlamenter rejimin sigortası olduk.
SİME-SEN olarak, Milli birliğimize ve bölünmez bütünlüğümüze kasteden tüm terör örgütlerine karşı, her zaman ki dik duruşumuzdan taviz vermedik, vermeyeceğiz.
 
Bilinmelidir ki; birlik içinde olan milletleri hiçbir güç yenemez.
 
Yine bilinmelidir ki; tarihini ve tarihinden güç  almayı unutan milletler yok olmaya mahkumdur.
 
Vatan için, bayrak için kanlarını bir an bile düşünmeden bu toprağa döken, ay yıldız uğruna her biri ayrı bir yıldız olan şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz.
 
SİME-Sen olarak, 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesi ile başta  Mustafa  Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere bütün Kurtuluş Savaşı şehitlerimizi, yıllardan beri devam etmekte olan terörle mücadele şehitlerimizi,  15 Temmuz darbe şehitlerimizi ve hain darbenin başarıya ulaşamamasının bayraklaşan şehidi Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in mümtaz ruhlarında bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz.

Bütün gazilerimizi minnetle anıyoruz.
 
Bütün şehit ailelerini, analarını,eşlerini minnetle anıyoruz.
 
Karşı karşıya kaldığı hain badireyi atlatarak yeniden toparlanan ve tereddütsüz bir şekilde vatan savunmasında yerini daha güçlü bir şekilde alan  TÜRK SİLAHLI  KUVVETLERİMİZİN  ve bütün halkımızın  30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz.

SİVİL MEMURLAR SENDİKASI
(SİME-SEN)

Sosyal Medyada Paylaş