HAYATA EMEK VEREN TÜM KADINLARIMIZA…

8 Mart Dünya Kadınlar Günü; 1908 yılında, Amerika Birleşik Devletleri'nde kadınların daha adaletli bir çalışma düzeni için canları pahasına verdikleri mücadeleye dayanır.

Kadınların hak arama savaşının tüm dünyaya yayılması sonrasında Birleşmiş Milletler 1975 yılında 8 Mart günlerini kadınlara adadı. Ülkemizde de kutlanan bugün, kadınların hâlâ süren birçok probleminin dile getirilmesi, sorunlara hep birlikte çözüm önerileri getirmek için bir fırsat olarak görülmelidir.

Hayatımızın her alanında var olma mücadelesi veren kadınlar; evde, sosyal hayatta, üretimde hatta cephede topluma kattığı değerlere rağmen, cinsiyet ayrımcılığı, toplumsal veya aile içi şiddetle karşı karşıya kalmaktadır.

Kadınlarımız, toplumun sorunlarını göğüsleyen, yuvalarımızın mimarı, iş hayatımızın vazgeçilmezleri olmalarına rağmen hak ettikleri kıymeti ne yazık ki bu çağda dahi görememektedir.

Kadınlar, öğretici olan, tedavi eden, yardım eli uzatan katıldığı ortamı güzelleştiren, farkındalığı arttıran, sevgiyi bulunduğu yere taşıyan hem neslimizin devamı hem ekonominin üreticisi olan ama anlaşılmadığı için cinayetlerle yok edilen, mutluluğunu da hüznünü de gözyaşları ile dahi anlatabilen vazgeçilmezlerimizdir.

Kendimizi çoğu zaman sorgusuz sualsiz teslim ettiğimiz, şefkatin suret-i temsili kadınlarımız!

Her zaman yanımızda olduğunuz, sevginizi, desteğinizi esirgemediğiniz için, varlığınızla her şeyi güzelleştirdiğiniz için hepinize en kalbi duygularımızla teşekkür ederiz.

Gelecek nesillerimizin huzurlu ve adil bir dünyada yaşayabilmesi için, annelerimiz kardeşlerimiz, eşimiz, arkadaşlarımız olarak kadınlarımıza daima destek olmalı, onların yanında durmalıyız.

Daha güzel, daha bilinçli bir gelecek kurmak, sevgi dolu yarınlar dileğiyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarız.

SİME-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

Sosyal Medyada Paylaş